O samochodzie

VW 1200 käfer typ T2, rok produkcji 1957

Wybór nieprzypadkowo padł na ten model i ten egzemplarz mimo, że jak widać na zdjęciach nie jest on w najlepszym stanie. Rzecz w tym, że ten typ to tzw. „owal” (tudzież „oval”) czyli auto z owalną tylną szybą. Wywodzi się ona od poprzedniego, pierwszego modelu T1 tzw, „precla” (poniżej) który miał tylną szybę dzieloną. I to jest prawdziwy rarytas. Niestety jest bardzo trudno osiągalny.

1950-Beetle-Brown

Następny model (po naszym) produkowany kilka miesięcy później, od drugiej połowy 1957 roku, miał większą, prostokątną tylną szybę (poniżej).

35301940-770-0@2X

Oczywiście różnic w poszczególnych modelach jest znacznie więcej ale fakt że posiadamy „owala” podnosi jego wartość. A w związku z tym, że samochód przygotowujemy do odsprzedaży to w tym przypadku kilka miesięcy różnicy w ramach jednego roku produkcji ma spore znaczenie.

Naszym celem jest wierne odtworzenie stanu tego samochodu do takiego w jakim opuścił fabrykę. Może wydawać się to nierealne ale jak najbardziej jest do zrobienia. Wymaga to ogromnego nakładu pracy ale jesteśmy na to gotowi.

Aby dokładnie dowiedzieć się jak ten egzemplarz wyglądał w momencie wyjazdu z fabryki zamówiłem certyfikat w muzeum znajdującym się przy fabryce Volkswagena . I czekamy…

Strona muzeum poniżej.

http://www.volkswagen-automuseum.de/zertifikate-datenblaetter.html